Ósma edycja akcji promującej nasze województwo już się rozpoczęła.
Etno Paszport prezentuje miejsca podzielone wg regionów etnograficznych. Są więc: Bory Tucholskie, Kociewie, Krajnia, Kujawy czy Pałuki.
Jak co roku, w wyznaczonych punktach można prosić o przyłożenie charakterystycznej pieczątki, a zebranie ich w odpowiedniej liczbie umożliwia udział w losowaniu upominków.

Kulturowy kalejdoskop naszego województwa mieni się kolorami ludowych strojów i regionalnych haftów, finezją plecionek, słomkowo – bibułkowymi konstrukcjami pająków, kwietnymi „świętojankami” i wzorami usypywanymi z piasku na powitanie gości. Z dawnych obrzędów i zwyczajów dowiemy się, jak zapewnić sobie zdrowie, dostatek i urodzaj, a także jak wypędzić złe moce i uniknąć spotkania z czarownicami. Zachęcamy do czerpania inspiracji z ETNO Paszportu.

Paszporty są dostępne w naszym punkcie informacji turystycznej (Osie, w budynku Gminnego Ośrodka Kultury).

Organizatorem akcji jest: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/etno-paszport-2019-0