Otwarcie Zielonego Targu Tleń, wystawa, spacer z przewodnikiem lub zawody wędkarskie.

W niedzielę, 28 kwietnia, na Skwerze Alfonsa Hoffmanna, w Tleniu, od 10:00 Zielony Targ Tleń – oprócz stoisk z lokalnym rękodziełem, świeżymi owocami, warzywami, przetworami, gospodarskimi serami czy wędlinami będą stały także namioty Wdeckiego Parku Krajobrazowego czy Powiatu Świeckiego. Tam będzie można wziąć udział w konkursach, dowiedzieć się więcej o regionie, pobrać mapy i ulotki, a dzieci będą mogły pokolorować specjalne kolorowanki. Przypomnimy o szlakach w naszej okolicy: rowerowych, nordic walking czy pieszych. Zainaugurowany zostanie Zielony Punkt Kontrolny, czyli szlak dla miłośników marszy na orientację. Powiemy o nim, możliwe będzie także wspólne wyjście.

W budynku Dworca Tleń otwarta zostanie wystawa prezentująca pamiątki z dawnego ruchu turystycznego w Tleniu i okolicach. Wśród bibelotów często znajdują się „skarby” odnalezione podczas restaurowania dworca czy ośrodków wypoczynkowych. Swoją premierę wystawa miała w roku ubiegłym. Zbiory cały czas się powiększają, często z pomocą turystów, którzy przed laty odwiedzali nasze tereny. Wystawę będzie można odwiedzać do końca lata w dni weekendowe. https://www.facebook.com/events/376714226208787/.

O historii związanej z odnawianiem dworca kolejowego w Tleniu, wystawie można posłuchać w audycji Radia Tczew, z udziałem Zuzy Kasprzyk i Adama Szarafina: https://www.radiotczew.pl/wiadomosci/2015,swiatowy-dzien-kociewia-2019-z-radiem.

Chętnych zapraszamy do udziału w Spacerze z Przewodnikiem. Wszystko zacznie się oprowadzaniem kuratorskim po wystawie na Dworcu Tleń, następnie ruszamy w teren z tematem „Jak to się wypoczywało w Tleniu za PRL-u„.
Odwiedzone będą miejsca, które umilały pobyt letnikom oraz wspomnimy te, które zostały już tylko na starych fotografiach.

Początek: – Dworzec Tleń godz.12:30. Wyjście w teren: ok. 13:30. Czas trwania spaceru: ok. 90 min. Wygodne buty do chodzenia wskazane. Uczestnictwo w wydarzeniu tego dnia jest bezpłatne. Kontakt z organizatorem tojestmojtlen@gmail.com lub przez profil Mój Tleńhttps://www.facebook.com/events/2109463915811697/

W środę, 1 maja, w Grzybku, na stanicy, od 08:00 rozpoczną się zawody wędkarskie. Zainteresowanych informujemy, że składki na „wędkowanie” można nabyć w czwartki, od 16:00, w Osiu, ul. Szkolna 32. Organizatorem zawodów jest Koło wędkarskie nr 113.